sestdiena, 13. aprīlis, 2024
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pamatskola
   
82330

Vidusskolēnu ekskursija pa Kurzemi
21.10.2017


Šī gada 21. oktobrī  10. un 11. klase devās ekskursijā uz Jaunpili un kinopilsētiņu „Cinevillu”. Diena sākās agri, jo ceļā devāmies jau sešos no rīta.

 Mūsu pirmais apskates objekts bija Jaunpils pils. Apskatījām gan pils pagalmu, gan pašu pili un tās telpas. Mums bija paveicies, jo mūsu ekskursiju vadīja gide ar labu humora izjūtu. Uzzinājām daudz interesanta – kad celta pils un kas bija tās saimnieki, kā dzīvoja pils iemītnieki – bruņinieki, kalpi un bagātie ļaudis, kā arī citus interesantus faktus, piemēram, kāpēc senajos laikos sargāja akas. Uz pagrabu bija jākāpj pa šaurām un stāvām kāpnēm, kas garākajiem sagādāja nelielas grūtības. Tur redzējām senos ieročus. Bet lai tiktu ārā no pagraba, bija jānodzied jebkuras dziesmas divi pantiņi. Beigās ārā šāva arī lielgabals, no kura šāviena daudzi pat nobijās. Pilī ēdām arī pusdienas. 

Nākamais apskates objekts bija kinopilsētiņa „Cinevilla”. Tur katram bija iespēja iejusties aktiera lomā, jo tika filmēta kopīga filma. Bija ļoti interesanti un jautri. Pēc tam gida pavadībā apskatījām pašu kinopilsētiņu un par katru no objektiem tika arī pastāstīts. Šeit ir filmētas tādas filmas  kā „Rīgas sargi” un „Nameja gredzens” .Vēlāk interesantākajās vietās pēc pašu izvēles nofotogrāfējāmies.  

Diena bija interesanta un izdevusies.

Sindija Skrupska, 10.klase

 

 

 

Ielādēju... 
      Atpakaļ