piektdiena, 14. jūnijs, 2024
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pamatskola
   
106316

Latvijas Radio1 izskan skolnieces Irbes Karlsones darbs!
14.05.2019


Sagaidot Latvijas Valsts 100 gadi, Latviešu valodas aģentūra izvēlējās skolēnu radošo darbu konkursa tēmu  „ Kas manu tautu dara stipru”, lai mudinātu viņus meklēt domas un atziņas dziļākajos mūsu tautas un valsts esības slāņos. Skolēnu darbi ir apkopoti grāmatā un tagad 45 skolēnu sacerējumus varēs noklausīties arī Latvijas Radioteātra iestudējumā.

„…Mana tauta ir sudrabkalts Nameja gredzens, kura vijumos iepīts spēks, drosme un neatlaidība. Mana tauta ir vadmalas pastalās sietas kājas, kuras uz zemes iekrāso mūziku dejas rakstos.

 Mana tauta ir uzvaras sauciens pasaulē, kad tās mazākumu atspēko talants, spējas un neatlaidība. Mana tauta ir zirnekļu tīklos ievītas teikas, liepzieda smaržā aizmirsušās pasakas un sakāmvārdi.

Mana tauta esmu es, mazs asns, kurš savas saknes iedzinis dziļi Dieva svētītajā zemē un acis pacēlis pret debesīm. Asns, kurš nebaidās sniegties pretī zeltītai mākoņa maliņai, kaut gan to lauzušas vētras brāzmainās pūsmas un cirtušas lietus šaltis. Un kas gan var būt stiprāks par asnu, kurš nebaidās augt par spīti visam tam…” (Justīne Dižpētere, Elejas vidusskolas 11.a klase).

konkursā iesūtītie skolēnu darbi ir apkopoti grāmatā, kas tā arī saucas „Kas manu tautu dara stipru”. Grāmatai sacerējumus atlasījis Valdis Rūmnieks, kurš no iesūtītajiem gandrīz 900 darbiem izvēlējās 242.

Savukārt radioraidījumu cikla „Kas manu tautu dara stipru” 4 raidījumos nolasīs pavisam 45 skolēnu sacerējumus. Tos sakārtojusi Marta Jākobsone. Skolēnu radošos darbus lasīs Dace Bonāte un Jēkabs Reinis. 

Projekts pie klausītājiem dosies 4., 5., 6. maijā un 1. jūnijā pulksten 17.05 LR1.

4. maijā dzirdēsit Justīnes Dižpēteres – Elejas vidusskola, Jasmīnas Paškauskas – Dobeles Valsts ģimnāzija, Uvja Priedes – Jaunmārupes pamatskola, Martas Kursinskas – Liepājas centra sākumskola, Sofijas Elisas  Balodes – Burtnieku novada Rencēnu pamatskola, Gabrielas Kostigovas – Gulbīša pamatskola, Elizabetes Zariņas – Jaunpiebalgas vidusskola, Irbes Karlsones –Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskola, Dāvja Circāna – Dzelzavas pamatskola, Samantas  Ozolas – Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāle, Evelīnas Balodes – Rencēnu pamatskola, un Reiņa Eiduka - Andreja Upīša Skrīveru vidusskola – radošos darbus.

Šajā grāmatā ir apkopots Irbes Karlsones radošais darbs!

 
 
      Atpakaļ