ceturtdiena, 30. novembris, 2023
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pamatskola
   
129924

Dzīve bez mobilajiem tālruņiem Andreja Eglīša Ļaudonas pamatskolā
12.09.2023


Ja tā padomā, mūsdienu realitāte ir diezgan skumja - tā vietā, lai komunicētu ar draugiem, mēs bieži vien skatāmies viedtālruņa ekrānā, skatāmies bildītes un video, augšupielādējam savas bildes, lasām ziņas un daudzos gadījumos arī koncertus vērojam caur sava telefona ekrānu.

Telefoni ir visur - uz ielas, mājās, gultā, sporta zālē. Tādēļ, lai liktu skolēniem aizdomāties, ka ir brīži un situācijas, kad savu viedo ierīci ar spilgto ekrānu varbūt labāk būtu atstāt malā vai mājās. Ir Skolas padomē nolemts un skolas vecāku kopspulcē aptiprināts, ka skolēni savus mobilos tālruņus (kam paņemti līdzi uz skolu) atstāj no rīta skolas garderobē speciāli iekārtotā “ telefonu viesnīcā”. Ejot mājās skolēni savus telefonus paņem. 

Ko tad darām starpbrīžos un pēc stundām, kad nav telefons pie rokas?

Skolēni ir sākuši sarunāties savā starpā, ir pamanījuši arī citus skolas biedrus, skolotājus un citus darbiniekus. Katra stāva gaiteņos ir izvietotas lielizmēra spēles (paldies biedrībai “ Liograde”), ir iekārtots lasīšanas/atpūtas stūrītis un izvietoti novusa, tenisa galdi. Garlaicībai nav vietas.

Apjautājoties ar vecāko klašu skolēniem, skolēni nemaz tik traģiski neuztver, neizjūt telefonu trūkumu. 

Kas zina, varbūt šādi darbojoties mēs tomēr nepazaudēsim saikni ar cilvēkiem un būsim atvērtāki viens pret otru?

Skolotāja Iluta Biķerniece

 

 

 

 
 
      Atpakaļ