sestdiena, 09. decembris, 2023
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pamatskola
83013

Konkurss - Cilvēki - Latvijas novadu dārgumi
16.02.2018


 

Par ko ir konkurss?
Sagaidot  Latvijas simtgadi, ir svarīgi izprast vēstures notikumus un to ietekmi  mūsdienu sabiedrībā. Vēsturi veido cilvēki un ir daudz nozīmīgu  personību, par kurām sarakstītas grāmatas, veidotas filmas un māca  skolā. Taču katrā pagastā un novadā ir cilvēki, kuri plašākai  sabiedrībai nav zināmi, bet kuri ir devuši nozīmīgu ieguldījumu vietējā  mērogā. Tie var būt laba darba darītāji, savas sētas un ģimenes kopēji,  vadītāji, mākslinieki, mūziķi, skolotāji un okupāciju režīmu laika  disidenti un cīnītāji – visi, kuri gandrīz 100 gadu garumā bijuši un ir  vietējās sabiedrības balsti un virzītāji.
Konkursa mērķis ir atklāt un darīt zināmus plašākai sabiedrībai šos vietējos dārgumus.


Mēs meklējam vēl nedzirdētus stāstus un neatklātus dārgumus. Pastāsti mums kāda cilvēka dzīvesstāstu un brauc uz Briseli! Informāciju meklē šeit

Kurš var piedalīties?
7.-12. klašu skolēni individuāli vai komandā līdz 2 cilvēkiem ieskaitot.

Kā darbu veikt?
Gribam,  lai Tu iegūsti informāciju, izmantojot dažādus vēstures avotus, tai  skaitā, dokumentus, fotogrāfijas, laikrakstus un citus materiālus, ko  var iegūtu cilvēku personīgajos arhīvos, bibliotēkās vai vietējos  muzejos. Tāpat iesakām veikt arī intervijas.  Izvērtējot iegūto  informāciju, izdari secinājumus un radoši parādi mums tos savā darbā. Tā  nobeigumā norādi un uzskaiti visus izmantotos vēstures avotus.

Kāda ir darba forma?
Radošs  formāts (plakāts, infografika, filmiņa, intervija, prezentācija, eseja  u.c.). Galvenais, lai darbs būtu piemērots ievietošanai internetā.  Video, foto un citu failu maksimālais izmērs – 100MB. Lielāka izmēra  video failiem aicinām norādīt YouTube saiti. Jebkurā gadījumā video garums – līdz 7 minūtēm.

Kā notiek darbu iesniegšana?
Augšupielādē savu darbu okupacijasmuzejs.lv/konkurss/ līdz 2018. gada 16. februārim, kas ir arī darbu iesniegšanas gala termiņš.

Kāda ir balva?
Konkursa uzvarētāji dosies ceļojumā uz Briseli, apmeklēs Eiropas Parlamentu un saņems citas vērtīgas balvas.
      Atpakaļ