svētdiena, 21. jūlijs, 2024
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pamatskola
83011

Konkurss - 100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki
18.03.2018


 

Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere rīko konkursu Latvijas skolu 10. – 12. klašu skolēniem

„100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”

Parādi mums savu radošumu, atklājot vēl nedzirdētus stāstus, un brauc uz Briseli pie Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres!

 

Konkursa nolikums

 

Kā pirms 50, 60 un vairāk gadiem izskatījās piejūras zvejniekciemi un kā viensētas zilo ezeru zemē - Latgalē? Ko latvieši ēda dažādos godos, piemēram, kāzās un kristībās? Kādu apģērbu izvēlējās ikdienā un kādu svētku reizēs? Vai Tev ir nojausma kā pirms 50 vai 100 gadiem izskatījās Tava iela un Tava dzimtā vieta, kādi cilvēki tur dzīvoja, un kādas bija viņu ikdienas paražas? Noskaidro un radošā veidā pastāsti to mums!

 

MĒRĶIS UN VEICAMAIS UZDEVUMS

 

Uzzināt, apkopot un radošā veidā pasniegt stāstus par savu dzimto vietu – tuvāko apkārtni un līdzcilvēkiem.  

 

Uzklausot vecākus, vecvecākus, radiniekus, kaimiņus un jebkuru, kas var palīdzēt ar informācijas iegūšanu, uzzini un apkopo stāstus par savas dzimtās vietas: mājas, ielas, pilsētas un līdzcilvēku vēsturi, nekautrējoties ietvert arī dažnedažādākos sadzīves elementus un īpatnības, kas raksturo parasto cilvēku dzīvi konkrētajā laika periodā. Ļaujam vaļu radošumam – formāts, kādā apkoposi iegūto informāciju, var būt dažāds - apraksts, video filmiņa, prezentācija, plakāts vai arī kas cits. 

 

Kopā sagaidot Latvijas simtgadi, vēlamies, lai mums visiem plašāk kļūtu zināmi stāsti par Latvijas novadu vēsturi un cilvēku dzīvi, kas ne vienmēr atspoguļojas valsts oficiālajā vēsturē, bet nenoliedzami ir neatņemama tās sastāvdaļa.

 

DALĪBNIEKI

 

Vispārizglītojošo un speciālo izglītības iestāžu 10. – 12. klašu skolēni.

 

Piedalīšanās konkursā var kalpot par skolu projektu nedēļu galveno aktivitāti, turklāt labi izstrādāti darbi bagātinās vietējo skolu, pilsētu muzeju un novadpētniecības centru materiālu un eksponātu sarakstu.

 

ĪSTENOŠANAS LAIKS

 

No 2017. gada 18. novembra līdz 2017. gada 18. martam

 

DARBU IESNIEGŠANA

 

Līdz 2018. gada 18. martam uz e-pastu (inese.vaidere-office@europarl.europa.eu) jānosūta gatavs projekts.

 

REZULTĀTU PAZIŅOŠANA

 

Līdz 2018. gada 26. martam žūrija izvēlēsies vismaz 10 labākos darbus un to autorus aicinās uz fināla pasākumu Rīgā. Finālistu saraksts tiks publicēts EP deputātes Ineses Vaideres mājaslapā http://www.inese-vaidere.lv/ sadaļā Aktualitātes.

 

BALVU FONDS

 

Konkursa uzvarētāji dosies ceļojumā uz Briseli pie Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres un saņems citas vērtīgas balvas.

 

ORGANIZATORI

Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres birojs

 

PAPILDINFORMĀCIJA  

Gita Sauka

Projekta koordinatore:

Mob. tel.:+371 28326828

e-pasts: inese.vaidere-office@europarl.europa.eu
      Atpakaļ