ceturtdiena, 28. maijs, 2020
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Vidusskola
   
81490

Tradicionāli - fukšu nedēļa
27.09.2017


25.-27. septembrī mūsu skolā notika fukšu iesvētību nedēļa 10. klasei. Šoreiz pārbaudījumu laiks bija īsāks, bet, protams, ne sliktāks!

Pirmajā dienā fukšiem bija jāsaģērbjas gotiskajā stilā, uz ko visiem bija liela atsaucība - visi tiešām bija tērpušies melnā krāsā, pieskaņojuši aksesuārus, padomājuši par grimu. Aktivitātes notika pirmajā un otrajā starpbrīdī skolas pirmajā stāvā! Fuksītēm un fuksīšiem bija jāizveido savas vārda kartiņas, kuras varēja dažnedažādi izdaiļot un tās bija jānēsā atlikušo iesvētību laiks. Skolēni lēca arī klasītes un pārliecinājās, ka bērnības laiks bija tas foršākais! Gan stāva izvēlei, gan ģērbšanās stilam ir sava simboliska nozīme – atrašanās pirmajā stāvā simbolizē sākumskolas periodu, bet melnā krāsa to nezināmo, to tumsā tīto, ko bērns jūt, uzsākot skolas gaitas.

Savukārt otrajā dienā fuksēni tērpās krāsainās un košās drēbēs un tos sagaidīja uzdevumi otrajā stāvā, kas simbolizē pamatskolas posmu. Pirmajā starpbrīdī desmitie spēlēja atmiņas spēli par AEĻV skolotājiem un viņu mācību priekšmetiem, taču otrajā starpbrīdī skolēniem ar aizsietām acīm uz A4 lapas bija jāattēlo izlozēts mācību priekšmets.

Trešajā, noslēguma dienā bija noteikums bija ģērbties saplēstās, caurās, nosacīti vecmodīgās drebēs, kuras bija ļauts smērēt, pildot 12. klases sagatavotos uzdevumus. Starpbrīžu aktivitātes norisinājās trešajā stāvā – vidusskolas posma simbols. Skolēni izspēlēja cilvēku kalkulatoru un arī vienu no komandas saliedēšanas spēlēm (skat. fotogaleriju).

Pēcpusdienā bija lielais noslēguma pārbaudījums. Ievaddaļā fukšiem bija jādomā atbildes uz āķīgajiem jautājumiem. Ja atbildes iesniedza nepareizas, bija jānogaršo brūklenes sālī, kas no sākuma atgādināja gardās dzērvenes pūdercukurā, un ja vajadzēja padzerties, piedāvājumā bija brūkleņu sula, ar nelielu sodas piegaršu.

Fuksēnus sagaidīja dažādi uzdevumi, kas izvietoti skolas teritorijā. Daži no tiem – „Mīnu lauks”, kas sagādāja lielu jautrību gan pašiem fuksēniem, gan skatītājiem: komandām, kur visiem, izņemot līderim, bija aiztaisītas acis, bija jālasa bumbiņas, pārvarot „mīnu” jebšu šķēršļu joslas; šogad neizpalika arī zelta uzdevums – „līšana caur trubu”, kas ir guvis vislielāko atsaucību un pārsvarā priekpilnākās atsauksmes no šī gada desmitajiem; klases ģerboņa izveidošana.

Noslēgumā fukši pārtapa par pilntiesīgajiem vidusskolēniem, jo visi kopā tie bija izpildījuši 12. klases rūpīgi sagatavotos pārbaudījumus, sniedza zvērestu, turot roku pie sirds (DESMITIE – ZVĒRESTA NOTEIKUMI JOPROJĀM IR SPĒKĀ!), tie saņēma savus goda rakstus par drosmi un varonību piedzīvotajā!

Paldies 10. klasei un audzinātājai Antrai par aktīvu iesaistīšanos un arī 12. klasei un audzinātājai Ligitai par sagatavotajiem piedzīvojumiem!

Katrīna Melānija Kļaviņa 12.kl., Agnese Tutina 7.kl

Ielādēju... 
      Atpakaļ
          Copyright © 2020, Izstrādātajs WebSoft.lv