piektdiena, 14. jūnijs, 2024
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pamatskola
   
130436

Vidzemes augstienes stāstnieku “Teci, teci, valodiņa” konkursa pusfināls.
13.11.2023


Patriotu nedēļas ieskaņā pirms Mārtiņiem un Lāčplēša dienas, Madonas novada Ļaudonas KN norisinājās Vidzemes augstienes stāstnieku “Teci, teci, valodiņa” konkursa pusfināls.

22 liels un mazs stāstnieks no Cesvaines, Rankas, Ļaudonas, Lubānas, Madonas, Dzelzavas, Gulbenes novada Stāķiem, Alūksnes - Ziemeriem stāstīja pasakas, stāstus, dzīves notikumus, jokus un mēles mežģus sirsnīgā un draudzīgā atmosfērā. Stāstniekus pēc smalki izstrādātiem kritērijiem vērtēja un iedrošināja žūrija: Vidzemes augstienes folkloras kopu koordinatore  Aelita, Medejse, ķeramiķis, izcils stāstnieks, sēļu izloksnes zinātājs Māris Karlsons, latviešu valodas skolotājas Aija Driksna un Sega Balode.

Kārtējo reizi mēs visi varējām pārliecināties, cik svarīgi, ja žūrijā ir smaidīgas, atvērtas, pozitīvas, dzīvesgudras un saprotošas personības, kas ar savu labvēlību stāstniekus atbruņo no bailēm, uztraukuma, kas vērtējumā izceļ veiksmes un smalkjūtīgi norāda uz labojamām kļūdiņām tālākai izaugsmei. Tad stāstnieki patiesi iedraudzējas ne tikai ar savu priekšnesumu, bet arī ar skatuvi, klausītājiem un žūriju. Stāstītājiem acis sāk mirdzēt, stāsts sāk pamosties, notiek brīnums. Brīnums, kas piepilda katra sirdis un prāts uzbur stāstītās ainas.

Tiem konkursantiem, kuriem acis mirdzēja visvairāk, sirsniņas iedegās viskvēlāk un patiesāk, un pat vislielākie meli izklausījās tik ticami kā vakar notikuši, žūrija izvirzīja finālam.

Uz republikas stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” finālu Rīgā 2. decembrī dosies 7 daībnieki: Jānis Platais  (Ziemeru psk), Kārlis Aldersons (Rankas psk.), Elīna Skrabe (Rankas psk.), Valters Kļaviņš (Madonas vsk.), ļaudonieši  - Karlīna Urbanoviča, Alise Karkovska,

Ernests Jonāns.

Protams, nekas jau nenotiek tāpat vien - pats no sevis (ja nu vienīgi brīnumi!). Tāpēc lielum liels paldies par Ļaudonas kultūras namā radīto mājīgo atmosfēru – fantastiski omulīgais skatuves iekārtojums, uzmundrinošais laimes rats, cepumiņi un tēja, mazās gaismiņas, kas pelēcīgā dienā bija kā mazi jāņtārpiņi. Paldies par garšīgajām un radošajām nodarbībām, paldies par sirsnīgajām dāvaniņām katram dalībniekam un skolotājām. 

Aldona un Signe, paldies par sirdsiltumu un mīlestību, ko devāt un, ko mēs paņēmām katrs līdzi uz savām mājām, lai satiktos atkal.

                                      

                                                  Rankas pamatskolas skolotāja Linda Kukare-Aldersone

 

 

 

 

 
 
      Atpakaļ