piektdiena, 01. marts, 2024
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pamatskola
   
130242

Ieskats "Karjeras nedēļa 2023" aktivitātēs
24.10.2023


Karjeras nedēļa Mans prasmju portfelis

16.-20.oktobrī valstī norisinājās dažādi Karjeras nedēļas pasākumi. Arī Andreja Eglīša Ļaudonas pamatskolā notika dažādas aktivitātes, lai aktualizētu karjeras izvēles tēmu.

Pirmdien skolēnu vecāki un skolotāji varēja piedalīties tiešsaistes nodarbībā “Konkurētspējīgas prasmes ikvienam”, kuru vadīja karjeras konsultante, Karjeras atbalsta balvas 2023 laureāte Mg.sc.edu. Agnese Metuzāle.

9.klases skolēni devās pie Elīzas mammas Daces Litaunieces, lai viņas vadībā ceptu ābolkūku un uzzinātu kā viņa nonākusi pie ļaudoniešu tik iecienīto pīrādziņu un citu konditorejas izstrādājumu rūpala. Uz mājām katrs devās ar karsta un garda pīrāga gabalu un pozitīvām emocijām pēc kopīgās darbošanās.

Savukārt 8.klases skolēnu trīs komandas Kliklaki (Undīne, Lolita un Diāna), Trakie ķīmiķi (Oskars, Markuss un Uno) kā arī Neoni (Jānis un Anastasija)  pārbaudīja savas zināšanas Grindeks Gudrinieku čempionātā. Konkurss noritēja trīs kārtās, no kurām pirmās divas notika tiešsaistē. Spēles pirmajā kārtā piedalījās 170 komadas. Mūsu komanda Kliklaki izcīnīja 12. vietu, tādējādi tiekot otrajā kārtā. Lai gan finālā neizdevās iekļūt, tomēr bija aizaujoši un  izaicinoši sacensties gan ar klasesbiedru komandām, gan citiem 8.klašu skolēniem no visas Latvijas.

Otrdiena tika veltīta savu personīgo prasmju attīstīšanai, spēlējot erudīcijas spēli “Pazīsti profesijas”. 7.-9.klases skolēni varēja parādīt zināšanas par dažādām profesijām, to amata pienākumiem un darba rīkiem, kā arī novērtēt savu īpašību atbilstību kādai no profesijām.

 

Trešdien 5.-9.klases skolēni piedalījās IT eksāmenā, kur varēja parādīt savas zināšanas gan par datoriem, gan dažādu programmu lietošanu. Īpaši erudītajiem tika dota iespēja izmēģināt MI (mākslīgais intelekts), lai uzrakstītu programmēšanas kodu paroļu ģenerētājam.

 

Ceturtdien 8.un 9.klases skolēni devās ekskursijā uz Jēkabpili, kur pavadīja divas darbīgas stundas, iepazīstot Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studiju programmu piedāvājumu. Turpinājumā katrs varēja izmēģināt savas fiziskās un analītiskās prasmes Kartingu hallē.

 

Piektdienā katrs varēja aizpildīt savu Prasmju portfeli ar savām prasmēm un padomāt arī par vēl pilnveidojamajām prasmēm.

Lai katra Prasmju portfelis pildās ar vērtīgām prasmēm ik dienu!

Pedagogs karjeras konsultants L.Elksnīte

 

 

 

 

 

 
 
      Atpakaļ