piektdiena, 01. marts, 2024
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pamatskola
   
130230

3. klases Miķeļdienas piedzīvojumi
04.10.2023


Andreja Eglīša Ļaudonas pamatskolas 3.klases Miķeļdienas piedzīvojumi
Mūsu 3.klasei šī gada Miķeļdiena tika gaidīta ar īpašu satraukumu ,jo šajā dienā bija ieplānoti 2 lieliski pasākumi – mācību ekskursija uz Sildu dabas taku un  aktīva dalība tradicionālajā Miķeļdienas tirdziņā.
     Dabaszinību stundās esam mācījušies, apmeklējuši un pētījuši dažādas dabas teritorijas – kā tās veidojušās, kādus augus un dzīvniekus varam sastapt katrā notām, kā tās ietekmē cilvēku darbība utt. Kad bijām nonākuši līdz tēmai par purvu, kopīgi lēmām, ka noteikti apmeklēsim arī šo  interesanto, noslēpumaino dabas teritoriju. Un tā -sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un atbalstu -  tieši Miķeļdienā mums bija iespēja braukt un iepazīt Teiču dabas rezervāta purvu un kopā ar zinošo un atsaucīgo pārvaldes darbinieci Diānu Selecku izstaigāt 3,5km garo Sildu taku. Tas tiešām bija interesanti! Mums pastāstīja interesantus faktus un stāstus, kā parādīja dažādus augus, kurus var redzēt tikai purvā. Apmeklējām arī Dzērves ezeriņa skatu laukumiņu, izspēlējām Putnu balsu atpazīšanas spēli. Tā kā lielākā daļa no mums purvā līdz šim vēl, nebija bijuši, lieki piebilst – šis bija īpašs notikums!
      Atgriežoties skolā, mūs gaidīja jau nākamais aizraujošais gada pasākums – Miķeļdienas tirdziņš! Protams- tā gaidīšana un lielā gatavošanās sākās jau kādu laiku atpakaļ – jo bija taču jāizlemj un kopā ar vecākiem jāsaplāno – ko un kā…Lai vai kā – tirgus diena bija klāt! Tika iekārtoti tirgošanās galdi, piepildīti ar krāsainām, gardām, smaržojošām un acis kārdinošām precēm! Netrūkst nekā  - piedāvājumā cepumi, kēksiņi, vafelītes, kūciņas, pīrādziņi, dažādi ievārījumi, pat- atspirdzinoša sula, kā arī dažādi roku darbiņi – krellītes, sprādzītes, aprocītes, “sapņu ķērāji”, grāmatzīmītes… vēl un vēl! Trīs, divi, viens – aiziet! Rosība liela- daudz gan tirgotāju, gan pārdevēju, kuri draudzīgā gaisotnē savstarpēji sadarbojas! Tirgus kņada lēnām norimst tikai pēc krietna laika – visi priecīgi un gandarīti! Jā, tas ir noticis! Paldies visiem par ieguldīto darbu un resursiem, īpašs paldies -vecākiem! 

Skolotāja Sintija Bašķere
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
      Atpakaļ