ceturtdiena, 30. jūnijs, 2022
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Aktualitātes
   
124039

Zemes lietojuma un zemes seguma statistiskais apsekojums (LUCAS)
21.04.2022


Zemes lietojuma un zemes seguma statistiskais apsekojums (LUCAS)

Cienījami ļaudonieši, SIA "Vides eksperti" pēc Eiropas Komisijas statistikas biroja EUROSTAT pasūtījuma veiks zemes seguma un lietojuma apsekojumu Baltijas valstīs tai skaitā arī Madonas novadā un Ļaudonas pagastā.

Ņemot vērā, ka apsekojamie punkti atrodas privātīpašumos, tad, lai Eiropas lauksaimniecībai, teritorijas un politikas plānošanai svarīgais apsekojums neradītu problēmas zemju īpašniekiem un neveicinātu konfliktsituāciju rašanos, lūdzu iepazīties ar SIA “Vides eksperti” zemāk sniegto informāciju. Šī ziņa ir sevišķi aktuāla lauksaimniekiem un zemju īpašniekiem. Šī informācija tiks publicēta arī www.laudona.lv mājas lapā.

 

LUCAS 2022 apsekojums

Apsekojums notiks no 2022. gada maija līdz oktobrim.

Apsekojumā Latvijā ir iekļauti 3385 punkti. Punkti var atrasties visos zemes seguma veidos (aramzemē, zālājos, meža zemēs, apbūvētās teritorijās, transporta tīklos utt.). Apsekotāji nosaka zemes seguma un lietojuma veidu, zālājus, meliorācijas esamību un ainavas struktūras elementus.

Vienlaikus 717 punktos tiek paņemts augsnes virskārtas paraugs. Paraugs tiek analizēts laboratorijā un izmantots ar vides faktoru novērtēšanu saistītiem mērķiem, piemēram, Eiropas augšņu karšu atjaunināšanai, augsnes modeļu validācijai un organiskas izcelsmes oglekļa satura noteikšanai augsnē, kas ir būtisks klimata pārmaiņu ietekmes faktors.

Trīsdesmit punktos tiek paņemts augsnes papildu paraugs, lai analizētu augsnes bioloģisko daudzveidību.

Apsekotājs darbojas saskaņā ar precīzām instrukcijām, lai kartētu un nofotografētu izvēlēto punktu, radot pēc iespējas mazāk traucējumu un nebojājot augu segu, kas atrodas punktā.

Ja nepieciešams, apsekotājs varēs uzrādīt ID karti un Eiropas Komisijas Statistikas dienesta EUROSTAT parakstītu akreditācijas vēstuli.

Apkopotā informācija tiks izmantota tikai Eiropas mēroga statistikas apkopošanai, un tā neatspoguļos nekādus personiska rakstura datus vai datus par zemes īpašumu. LUCAS 2022 apsekojuma dati netiks izmantoti lauksaimniecības subsīdiju kontrolei, un tie nav piemēroti šādam mērķim.

Lai iegūtu papildu informāciju par LUCAS, lūdzu, apmeklējiet atbilstošo nodaļu interneta vietnē http://ec.europa.eu/eurostat/web/lucas/overview

Atvainojamies par iespējami sagādātajām neērtībām un traucējumu!

SIA “Vides eksperti”

Ganību dambis 24D-25, Rīga, LV-1005, Latvia

Reģ. Nr.: 40003820612

E-pasts: birojs@videseksperti.lv

www.videseksperti.lv
 
      Atpakaļ
          Copyright © 2022, Izstrādātajs WebSoft.lv