pirmdiena, 28. 09, 2020
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Vidusskola
   
81588

Zinātnieku nakts - Iepazīsti inovācijas!
29.09.2017


Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros š.g.29.septembrī tika organizēts karjeras attīstības atbalsta pasākums izglītības iespēju izpētei - "Zinātnieku nakts" aktivitāšu apmeklējums Rīgā – Transporta un Sakaru institūtā, Rīgas Tehniskās unversitātes Arhitektūras fakultātē un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, kā arī apmeklējām Saeimas 10.atvērto durvju dienu, kuras galvenais temats šogad par godu gaidāmajai Latvijas simtgadei bija Valsts karogs. Skolēni izmantoja iespēju ierakstīt savu vārdu sarkanbaltsarkanā karoga digitālajā versijā - mājaslapā www.musukarogs.lv, nosūtīt pastkarti no Saeimas. Cerams, ka adresāti tās jau saņēmuši. Skolēnus pārsteidza Saeima, kas izcēlās ar lielām, skaistām un plašām telpām, savukārt, pati sēžu zāle patiesībā bija mazāka nekā likās. Ar interesi skolēni klausījās stāstījumu par Jauniešu Saeimu un informāciju, kā tajā iesaistīties.

      Zinātnieku nakts pasākumi šogad notika jau 12.reizi, šī gada tēma bija “Iepazīsti inovācijas”. Transporta un Sakaru institūtā visas aktivitātes bija saistītas ar tehnoloģijām. Skolēni izmantoja iespēju vadīt studentu veidotās mašīnas ar tālvadības pultīm, uzmeistarot savu grozāmgrābsli, kā arī vadīt dronu un salikt savu robotu.

      Rīgas Tehniskā Universitāte sagaidīja ar āķīgiem un ļoti grūti risināmiem uzdevumiem. Katram bija iespēja pašam izmēģināt 3D pildspalvu, ar interesi skolēni vēroja 3D hologrammas.

      Sporta akadēmijā, protams, sportiskas aktivitātes un viss par un ap sportu. Klausījāmies lekciju par to, kas ir sporta zinātne. ''Augstuma stacijā'' ar ierīču palīdzību varēja izmērīt, cik augsts ir lēciens. Šaušanu ar lāzerpistoli vadīja četrkārtējais olimpisko spēļu dalībnieks Deniss Čerkovskis.

      Tā bija izdevusies diena, pilna ar iegūtām jaunām zināšanām un iespaidiem. Paldies par iespēju apmeklēt  Zinātnieku nakti!

Verners Šveds, 9.klase

 

Ielādēju... 
      Atpakaļ
          Copyright © 2020, Izstrādātajs WebSoft.lv