piektdiena, 21. februāris, 2020
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Vidusskola
65783

Viss par rozēm!
18.04.2016


23.aprīlis -Pasaules grāmatu diena / World Book Day

Sākot no 18.aprīļa skolas bibliotēkā ir apskatāma izstāde –

VISS PAR ROZĒM.

Roze.  Kāpēc ROZE?

Pirmoreiz Pasaules Grāmatu un autortiesību diena atzīmēta 1923. gadā Spānijā, lai godinātu rakstnieka Migela de Servantesa nāves atceres dienu. Sākotnēji tie bijuši Katalonijas nacionālie svētki, taču kopš 1996. gada UNESCO 23. aprīli ir noteikusi par Pasaules Grāmatu un autortiesību dienu, kad visā pasaulē tiek cildinātas grāmatas un to lasīšana.  23. aprīlis ir ne vien slavenā „Dona Kihota” autora Migela de Servantesa nāves diena, bet arī Viljama Šekspīra nāves diena. Tāpat tieši šajā dienā dzimuši vai miruši tādi pasaulslaveni autori kā Vladimirs Nabokovs, Moriss Drions, Manuels Valhejo, Haldors Laksness un citi. Pasaules Grāmatu un autortiesību dienas mērķis ir godināt grāmatu autorus, kā arī aicināt cilvēkus pievērsties gan grāmatu lasīšanai, gan rakstīšanai, gan autoru tiesību aizsardzībai.

Tā ir Svētā Jura diena. Saskaņā ar kataloniešu leģendu Svētais Juris, cīnīdamies ar tumsonības un māņticības pūķi, izglāba princesi. Vietā, kur ievainotā pūķa asinis skārušas zemi, uzplaukusi sārta roze. Tāpēc arī radusies tradīcija Svētā Jura dienā dāvināt rozes un grāmatas. Saistībā ar šo skaisto leģendu un Pasaules grāmatu un autortiesību dienu Latvijas bibliotēkās radās tradīcija organizēt Bibliotēku nedēļu. Un tā kā bibliotēkā grāmatu ir daudz, īpaši izcēlu tās, kuras nosaukumā dominē vārds ,,roze.” Kā arī nolēmu ienest skolas bibliotēkā otru Pasaules grāmatu dienas simbolu – rozi. Patreiz skolas bibliotēkā ir sava veida rožu dārzs. Esat laipni aicināti uz mirkli pabūt šajā burvīgajā rožu dārzā. Jūs varat izlasīt dažādus ticējumus un dzejas rindas par rozēm; jūsu acis priecēs Dzintras Viļevičas fotogalerija ,,Rozes”,  dažādi dekupāžas un floristikas darinājumi; Ivetas Tropas, Anitas Namatēvas un 12.klases skolnieces Leldes Petrovskas mākslas darbiņi, Svetlanas Berģes audzētās rozītes, kā arī citi sīkumiņi.Varēsiet iepazīt arī  domu graudus no Antuāna de Sent-Ekziperī radītā darba  ,,Mazais Princis.” Vai esat lasījuši vai dzirdējuši šādas atziņas - ,,Acis ir neredzīgas. Jāmeklē ar sirdi.”; ,,Sevi tiesāt ir daudz grūtāk nekā citus. Ja tev izdosies sevi novērtēt, tad tu patiesi būsi īsti gudrais.”; ,,Īsti mēs redzam tikai ar sirdi. Būtiskais nav acīm saredzams.”; ,,Tev vienmēr ir jābūt atbildīgam par tiem, ko esi pieradinājis.” Un vēl kāds citātiņš:

,,-Uz tavas planētas, - teica mazais princis, - cilvēki audzē piectūkstoš rožu vienā pašā dārzā … un neatrod to, ko meklē …

-Viņi neatrod, - es piekrītu.

- Un tomēr to, ko viņi meklē, var atrast vienā pašā rozē vai ūdens lāsē …”

 

Nav labāka simbola par grāmatām un ziediem, lai apliecinātu kultūras un skaistuma vienotību, intelekta un mīlestības spēku, kā arī lai parādītu atšķirību starp lietām, kas ir mūžīgas un tām, kas ir tikai viendienītes.

Uz tikšanos skolas bibliotēkā!

Patiesā mīlestībā Dzintra Viļeviča,

A.Eglīša Ļaudonas vidusskolas bibliotēkas vadītāja

Ielādēju...      Atpakaļ
          Copyright © 2020, Izstrādātajs WebSoft.lv