piektdiena, 22. februāris, 2019
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Vidusskola
   
85878

Recenzijas par izrādi “Čomiņi”
26.03.2018


Š.g.26.martā bija iespēja Madonas kultūras namā noskatīties Klāva Knuta Sukura lugu “Čomiņi”, izrādes režisors Leons Leščinskis.  Izrādē darbojas divi aktieri- Rolands Beķeris, Edgars Ozoliņš, kuri tēlo divus skolas puišus- Pāvelu (Pavļiku), Oliveru Bakaļeru (Ābolu , Oli). Izrāde ilgst tikai 41 minūti (viencēliena luga), tā ir domāta skolas jauniešiem. Izrādē stāsta par divu puišu skolas dzīvi, par savstarpējām attiecībām, par draudzību un par darbošanos skolas radio.

Biju patīkami pārsteigta par lugas nepārspīlējumu- mērenību. Ir nācies vērot lugas un filmas, kas pēc autoru ieceres varētu ļoti piesaistīt jauniešus, bet tā nenotiek, jo darbs ir balstīts uz pārāk pārspīlētām, nereti no modes izgājušām tendencēm. Luga “Čomiņi” tiek veidota , izmantojot sadzīves slenga vārdus, salīdzinoši maz atribūtu, vienkāršas dekorācijas, tas radīja nepiespiestu un ikdienišķāku gaisotni. Izteiktāku izjūtu radīšanai tika izmantoti īpaši rekvizīti, kas vizuāli atgādināja īstas asinis, enerģijas dzērienu bundžiņas. Manuprāt, patīkami bija arī tas, ka galveno tēlu lomas atveidoja jauni aktieri, tas piedeva izspēlētajām ainām papildus atraktivitāti.

Ieteiktu šo izrādi noskatīties arī citiem skolas jauniešiem, kam nav vienaldzīga savstarpējā saskarsme, attiecības un draudzība.

Irbe Karlsone, 8.kl.

 

{..} Izrāde ilgst tikai kādas 40 minūtes. Lugā bija ļoti daudz sarunvalodas vārdu, piemēram, “čomi”, “čomiņi” u.t.t. Reizēm izskanēja pusaudžu žargons angļu valodā, piemēram, “vape”, “fidget spinner”. Šajā lugā bija labs rekvizītu izvietojums, jo izskatījās kā īsts skolas radio- dators uz galda, austiņas, mikrofons u.tml. Abiem draugiem bija klade, kur viņi novērtēja meiteņu izskatu u.t.t. Beigās Olis atzinās, ka viņam iepatikusies Pavļika māsa, un Pāvels, vēl to nezinādams, dusmās pa radio nosauca meiteni par kuci. Notiek kautiņš- Olis pārsita degunu Pavļikam, Pavļiks- Olim! Bet izrādes beigās viņi izlīga mieru un viss atkal bija kārtībā, jo viņi taču ir un bija labākie draugi!

Man luga patika un domāju, ka citiem skolēniem tā arī patiktu, jo tās galvenā doma bija par draudzību.

Daniels Guntars Krūmiņš, 8.kl.

 

{..}Pavļiks izturējās pret Oli kā pret brāli, jo viņiem bija kopīga dienasgrāmata, kurā abiem vajadzēja rakstīt par visu, un īpaši meitenēm.

Izrāde ir diezgan atbilstoša 21.gs., jo tur bija gan stāstīts par meitenēm, gan par tehnoloģijām, kā , piemēram, Pavļiks gribēja nopirkt “Iphone X”, un par nelegālām lietām – kā pārdot enerģijas dzērienus nepilngadīgām personām.

Aktieri tēloja vienreizēji! Patika mūzikas izvēle, jo piemērota jauniešiem, specefekti- labi izvēlēti.

Šo izrādi, manuprāt, vajadzētu noskatīties katram jaunietim, žēl, ka izrāde bija tikai 40 minūtes gara, jo biju gaidījis garāku, gribēju skatīties turpinājumu.

Uvis Niks Kapturs, 8.kl.
 
      Atpakaļ
          Copyright © 2019, Izstrādātajs WebSoft.lv