otrdiena, 19. marts, 2019
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Vidusskola
   
86007

8. klases pavasara ekskursija.
05.05.2018


5.maija agrā un saulainā rītā 8.klases skolēni devas nopelnītajā ekskursijā. Vispirms mēs braucām uz Jaunpils pili. Mūs sagaidīja pils atslēgu glabātāja. Barona prombūtnes laikā visas atslēgas ir uzticētas viņai, lai iepazīstinātu pils viesus ar bruņinieku pils vēsturi, iekšējās kārtības ruļļiem, kā arī baronu un citu galminieku dievišķajiem un ellišķajiem darbiem. Iepazinām arī viduslaiku audzināšanas metodes. Katram bija unikāla iespēja paņemt rokās viduslaiku ieročus un izdzīt grēkus Vīna pagrabā. Noslēgumā izšāva zviedru lielgabals.

Nākošais ceļa mērķis bija “Cinevilla”, kura atrodas Slampes pagastā. Pirms ekskursijas pa kino pilsētiņu mēs piedalījāmies šovā. Tas bija neaizmirstams piedzīvojums, ietērpjoties kādā no filmu varoņu kostīmiem. Mēs tikām filmēti un noslēgumā saņēmām disku ar nofilmēto materiālu. Pēc filmēšanās bija ekskursija pa “Cinevillu”. Kino pilsētiņas apmeklējums atgādināja iekāpšanu laika mašīnā-tajā paviesoties, redzēt, kāda izskatījās Rīga pirms aptuveni 100 gadiem. Tur ir baznīca, vēsturiski tilti, tirgus laukums, militārā tehnika u.c. Pilsētas būvniecība tika sākta 2004.gadā, lai uzņemtu kinolenti “Rīgas sargi”. Tagad pilsētiņā ir uzņemtas vairākas latviešu spēlfilmas, starp tam “Rūdolfa mantojums”, ‘’Sapņu komanda 1935’’, ‘’Nameja gredzens’’, kā arī vairākas ārvalstu kinofilmas. 

Pēc tam mēs devāmies uz boulinga zāli Jelgavā, kur visa klase aktīvi piedalījās. Tikai daži no mums iepriekš bija spēlējuši boulingu. Kopā bija 6 celiņi, kuros spēlēja 4-5 dalībnieki. Katrs centās būt labākais, tāpēc zālē auga spriedze, līdz ar to, tas pastiprināja spēlēt gribēšanu.

Pēc boulinga spēlēšanas apmeklējam veikalu. Kas tā par ekskursiju bez veikala apmeklējuma?

Mājās atgriezāmies vakarā, nedaudz piekusuši, bet apmierināti par dienā redzēto un piedzīvoto.

 

Uvis Niks Kapturs,

Rihards Saliņš

 

 
 
      Atpakaļ
          Copyright © 2019, Izstrādātajs WebSoft.lv