svētdiena, 15. decembris, 2019
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Vidusskola
   
81649

Lietišķās mākslas izstādē
12.09.2017


Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros š.g.12.septembrī organizējām karjeras attīstības atbalsta pasākumu darba pasaules iepazīšanā - lietišķās mākslas  profesiju pārstāvju darbu izstādes apmeklējumu Madonas muzejā.

Kopā ar 5. un 8.klases meitenēm devāmies uz Madonas muzeju, lai apskatītu latviešu lietišķās mākslas izstādi. Plašās zāles pārsteidza ar bagāto dažādu daiļamata meistaru darinājumu klāstu un krāsainību. Acis priecēja audēju darbi- segas, lielie lakati, jostas, grīdceliņi no auduma strēmelēm,dvieļi visās varavīksnes krāsās. Adītie cimdi-dūraiņi un pirkstaiņi- ar latvju rakstu zīmēm, tik daudz, dažādi, no smalkām dzijām adīti. To vidū arī savdabīgas formas cimdi medniekiem un makšķerniekiem. Priecājāmies par skaistajiem, smalkajiem izšuvumiem, tamborējumiem dvieļu galos, dzintara rotām. Līdzās tekstildarbiem metālkalumi, klūdziņu pinumi, ādas izstrādājumi, keramiķu darinājumi.

Izstādē vēlreiz varējām pārliecināties, cik bagāta un krāšņa ir mūsu, latviešu,  tautas lietišķā māksla. Gribētos, lai to prastu novērtēt dažāda gadagājuma ļaudis un būtu šo seno amatu turpinātāji. 

Skolotāja Aija Driksna.
 
      Atpakaļ
          Copyright © 2019, Izstrādātajs WebSoft.lv