trešdiena, 26. februāris, 2020
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Vidusskola
   
103556

Latvijas skolas soma
12.12.2018


 

7.klases ekskursija uz Rīgu projekta „Skolas soma” ietvaros

3.adventes rītā pulcējāmies skolas pagalmā, lai dotos izglītojošā ekskursijā uz Rīgu. Mums plānotās aktivitātes-Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmeklējums un teātra izrādes „Planēta nr.85” skatīšanās Dailes teātrī.

Jautrās un bezrūpīgās sarunās nemanot pagājušas pāris stundas un esam galvaspilsētā Rīga. Vēlreiz mums tiek atkārtots, kā ir jāuzvedas bibliotēkā. Ieejot Gaismas pilī, mūs pārsteidz gaišais plašums un svētku rotā tērpusies eglīte. Saņēmuši pie administratoriem caurlaides, ar liftu esam 11.stāvā,lai skatītu pilsētas panorāmu, uzkāpjam arī 12.stāvā-ēkas korē. Pārvietojoties gan kājām, gan ar liftu un eskalatoru, pievēršam uzmanību grāmatu sienai, 5.stāvā atrodam arī Dainu skapi. Tā kā apmeklējums bija bez gida , mums radās vairāki jautājumi, uz kuriem jāmeklē atbildes pašiem vai arī vēlreiz jāatgriežas.

Plkst.13.00 esam Dailes teātra Lielajā zālē, skan lūgums par viedierīču skaņu izslēgšanu un sākas...teātra izrāde( kādam tā ir pirmā reize īstā teātrī!) Ar aizturētu elpu un pievienojoties smiekliem pilnajā skatītāju zālē, esam pārsteigti par gaismām, enerģisko mūziku un aktieru saspēli, par favorītiem izvirzījām galveno varoni Krišjāni un Leonīdu( Ļoņu, Uzaci) un  Īpaši patika multiplikāciju filmu varoņi lielajās maskās- Fantadroms, Čeburaška, arī Motopele. Mūsuprāt ,izrāde bija stāsts par ģimeni ,par savstarpējām attiecībām, par to, ka mūsdienās tomēr ir interesantāka dzīve nekā padomju laikos-mūsu vecāku jaunībā un vecvecāku laikā . Izrādei piešķiram 9,5 zvaigznes.

Esam priecīgi par iespēju braukt ekskursijā, piedzīvot neaizmirstamus brīžus kopā ar klasi un izdzīvot līdzi notikumiem uz teātra skatuves!

7.klases vārdā-klases vecākais Ilmārs Gatis Kapturs

 

 

 

 

Izrādes apmeklējums

10.klases skolēniem bija lieliska iespēja projekta “Skolas Soma” ietvaros 9.decembrī doties uz Rīgu uz izrādi “Planēta 85”. Izrāde notika Dailes teātrī. Zāle bija pilna, kas liecināja par izrādes popularitāti un aktualitāti. Izrādes saturs deva iespēju skolēniem kaut nedaudz izjust  mūsu valsts pagātni – valdošo noskaņu un dzīvesveidu, kas balstījās uz aizliegumu, normu ievērošanu un stagnāciju. Tas bija ceļojums laikā, lai iepazītu padomju laiku, tāpēc darbojās tā laika simboli -  Leonīds Brežņevs, pioniere, grāmatu personāži Čeburaška, kaķis.

 Skolēnus aizrāva lieliska aktieru komanda: Gints Andžāns, Niklāvs Kurpnieks, Ivars Auziņš, Olga Dreģe. Šī izrāde ģimenei, kur sastopas paaudzes, lai stāstītu un skaidrotu jaunākajai paaudzei par piedzīvoto un izjusto .

Skolēni bija gandarīti par doto iespēju apmeklēt izrādi un gūt pieredzi ,  dalīties iespaidos.

 

 

 
 
      Atpakaļ
          Copyright © 2020, Izstrādātajs WebSoft.lv